Pleťová tonika pro suchou až citlivou pleť

26. května 2013 v 15:52 | Annette Krubner |  MY ARTICLES
V předchozích dvou článcích jsem se zaměřovala na odličovací a čistící produkty. Protože používat jenom samotné odličovací mléko není pro pleť vůbec vhodné. V pleti stejně zůstanou nečistoty z make-upu, a pak celkově pleť vypadá velice nezdravá, unavená a špinavá. Proto je dobré používat jak odličovací mléko, tak micelární vodu a peeling. Peeling naopak není vhodný pro každodenní používání, protože se pleť častěji vysušuje, je dobré ho používat tak maximálně dvakrát týdně. A v následujícím článku se zejména zaměřím na tonizaci a zklidnění pleti, protože i to je pro pleť velice přínosné a důležité.

Abyste docílila zdravého a svěžího vzhledu jak pleti tak pokožky, je důležité používat produkty pro hydrataci, osvěžení, ale i pro zklidnění. A tyto přípravky se nanášejí po důkladném vyčištění pleti, takže po použití micelární vody, odličovacího mléka či peelingu. Výběr pro ten správný produkt závisí i na typu vší pokožky a pleti. A následovně můžete vybírat z pestré škály různých pleťových tonik či termálních vod.

Pleťové tonikum, které bych vám vřele doporučila je od věhlasné značky Vichy. Název tonika je Vichy Pureté Thermale. Pokud jste majitelkami suché až velmi suché pleti, určitě vás potěší zpráva, že právě toto tonikum je určeno právě pro vás. Jeho hlavním kritériem je jeho údržnost čisté pleti, hydratace a osvěžení. Výsledek? Pokožka je zbavena přebytečných nečistot z make-upu i z ovzduší, výsledně je dokonale čistá a lehce se ji dýchá. Tonikum je určeno pro suchou pleť i citlivou, tudíž neobsahuje v sobě žádné přebytečné parfemace a alkohol, který není pro každou pleť nějak vhodný. Jak tonikum aplikovat? Po odličovacím mléko a micelární vodě se tonikum používá na dočištění. Cena za dvě stě mililitrů je přesně dvě stě sedmdesát šest korun českých.
Dalším zázrakem je francouzské značka La - Roche Posay, kterou si oblíbila nejedna z vás, ale i ze známých tvářích. La - Roche Posay Phisiologique je pleťové tonikum, která obsahuje hydratační ale i zklidňující složky, které po vyčištění pleti zanechávají pleť čistou a nemastnou. Je určen pro citlivou, proto také neobsahuje žádnou parfemaci, parabeny, alkohol, mýdlo ani barviva. Aplikace? Nejlepší aplikace je pomocí vatovým tamponem. Cena za dvě stě mililitrů je dvě stě osmdesát devět korun českých.
Z mé zkušenosti vám mohu vřele doporučit také kosmetickou značku Garnier, Garnier Essentials. Určitě znáte jejich řádu, která je určena jak pro suchou a citlivou pleť, ale i pro mastnou, normální a smíšenou. Cena pleťové vody je devadesát tři korun českých.

Používat další odličovací produkty po odlíčení make-upu pomocí odličovacího mléka je povinností. Zaměřte se na tonika, pleťové vody, micelární vody či odličovací gely, které se také používají po odlíčení základem ( odlíčení pomocí mýdla )
Další správným kritériem je cena, ale nemyslím to tak, že co je levné, to je dobré. Tak to vůbec není ! neřiďte se podle levné ceny, ale pozorně si čtěte různé recenze na blozích, ženských webech o jednotlivých produktech a nechte si i poradit, protože ty ženy s těmi produkty mají zkušenosti a mohou vám poradit. Čtěte si i negativa a také nezapomínejte na složení.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama