Pečujte o své zuby kvalitní pastou

13. února 2013 v 15:51 | Annette Krubner |  MY ARTICLES

V předchozím článku jsem vás představila vysoce kvalitní vlasové produkty, které byly pro vás nejvhodnější pro nadcházející plesovou sezónu. Aby byly správně vybrány nejen vhodné parfémy, kvalitní vlasové produkty pro váš vysněný účes, tak také byste měla mít svěží a okouzlující úsměv.

Pokud si myslíte, že na výběru pasty na zuby nijak moc nezáleží, mýlíte se. Správný výběr je základ. Existuje mnoho typů pas, které se specializují na citlivé dásně, předcházení paradontózy či mají účinek bělení. Je správné si vybrat právě tu, která bude pro vás nejvíce vhodná a správná. V následujících odstavcích vám představím nejenom vhodné a kvalitní zubní pasty, ale také ústní vodu či ústní spreje.

Zubní pasta může být buď pasta, nebo gel, který je často používám k čistění zubů. Zubní pasta ale neodstraňuje zubní plak, či kámen, na to slouží zubní kartáček. Pasta má dva hlavní úkoly, a to kosmetický a terapeutický. Kosmetický proto, že leští povrch zubů a odstraňuje nežádoucí zbarvení zubů. Terapeutický proto, že aplikuje léčebné látky. Zubní pasty jsou rozděleny do pěti kategorií - pasty pro péči nemocné dásně, pasty pro citlivé zuby, pasty proti zubnímu kameni, bělící zubní pasty a pasty pro děti.

Zubní pasta s mořskou solí. Že jste o ní neslyšely? Tato zubní pasta byla představena nedávno a jedná se o zajímavý produkt. Zubní pasta Weleda Dental Care se specializuje na výrobu zubních past se zajímavým obsahem a přísadou - proto nejnovější je právě s mořskou solí. Jedná se o pastu, která je nepěnivá a obsahuje vysokou čistící schopnost pomocí měkkých krystalů mořské soli. Hlavním cílem je předcházení zubnímu kazu či zubnímu kamene. Konzistence je čistě bílá. Také obdržela certifikaci BDIH. Její cena je sto třicet devět korun českých.
Další zubní pasta, kterou vám představím je zubní rostlinný gel. Obsahuje různé rostlinné výtažky z květů heřmánku a kořene ratanhy. Jeho specializace je soustředěna na okolí pro citlivé dásně. Zubní gel obdržel certifikaci BDIH. Gel je určen pro dospělé. Cena je sto dvacet šest korun českých.
Ústní voda je speciální voda, která je učená po vyčistění zubů a její účinek je až šedesát procent spláchnutých bakterií. Jsou k dostání také s různými příchutěmi - nejoblíbenějšími se stala máta, pomeranč či "svěžest".

Příkladem je ústní voda Weleda, která je prevencí proti zánětu sliznice úst. Obsahuje různé rostlinné přírodní složky, které v sobě obsahují protizánětlivé účinky. Cena za padesát mililitrů je sto osmdesát devět korun českých.
Používání zubní pasty je samozřejmostí, o tom není debuty. Správné čistění by mělo být po každém jídle, ale samozřejmě to nepřehánějme. Stačí, když si zuby důkladně čistíte dvakrát denně - ráno a večer. Večer by ústní hygiena měla být intenzivnější, jelikož se bakterie šíří nejaktivněji. Ústní voda je takovým bonusem, ale také by se neměla zanedbávat. Z výběru máte pestrou škálu, ale to účinnou a velice oblíbenou jsem vás již představila.

V následujícím článku vám představím produkty pro péči o tělo.
 


Komentáře

1 Eve | Web | 13. února 2013 v 16:01 | Reagovat

dík za radu  :D

2 Gábina | 13. února 2013 v 16:03 | Reagovat

Zajímavý článek :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama