Stříbrné šperky

26. října 2012 v 19:35 | Annette Krubner |  MY ARTICLES
V předchozím článku jsem vám představila historii prstenů, význam, dělení a podobně. V následujícím článku vám představím kategorii stříbrné šperky. Třeba vám článek dá pár typů na dárky pro letošní Vánoce J
Šperky - drobný ozdobný klenot, který je znakem vytříbeného vkusu, stylu a nepostradatelným předmětem mnoha žen. Šperky se poprvé objevily již v době bronzové, kdy byly považovány za nejstarší nálezy provrtaných mušlí. Z nich se nadále vyrábělináušnice, náhrdelníky či odznaky.

Stříbrné šperky se v dnešní době staly po zlatu druhými nejoblíbenějšími. Stříbro je ušlechtilý kov bílé barvy, které slouží jako součástka různých slitin pro elektronický průmysl či šperkařství. Pokud se jedná o šperky, které mají více než 3 g, musí být opatřeny puncem - Co je punc? Ryzost slitiny, která je udávána Puncovním řádem. Například jestli je ryzost stříbra udaná číslem 925/000 to znamená, že z jednoho tisíce dílků je 925 ryzího stříbra. Na rozdíl od zlata je stříbro měkký kov, takže je více pravděpodobné, že dojde k poškození. Proto jsou dražší šperky opatřeny rhodiem, které šperky zároveň chrání a dodává lesk.

Chcete své blízké osobě udělat o Vánocích radost? Prohlédněte si novou kolekci Swarovski přívěšků ve tvaru srdce. Máte na výběr z jedenácti unikátních srdcí, která potěší každého. Mě osobně zaujal tento stříbrný přívěšek s krystaly Swarovski Flowe Heart - přívěšek plný energie, lásky a sebevědomí. Přívěšek se hodí především k slečnám, které se rády zúčastňují slavnostnějších příležitostí, ale je vhodný i pro každodenní nošení. Je také ozdoben mnoha malými barevnými Swarovski krystaly, které dosahují hloubky 3 mm.
Stříbrný přívěsek s krystaly Swarovski Flower Heart
Máte radši tajemné přívěšky? Tím vás určitě na první pohled zaujme stříbrný přívěšek Swarovski Mauricius Heart, který je celý ozdoben malými černými krystalky a oživen pestře růžovými. Hodí se především pro drsné dívky s něžnou duší.
Zaujaly vás tyto přívěšky? Zde vám nabízí dalších devět typů. Navštivte!
Stříbrný přívěsek s krystaly Swarovski Mauricius Heart
 


Komentáře

1 lusurichan | Web | 26. října 2012 v 22:49 | Reagovat

Ta srdíčka jsou nádherná, kéž bych je od někoho dostala!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama