Prsteny

25. října 2012 v 11:41 | Annette Krubner |  MY ARTICLES

V následujícím článku vám představím prsteny, jakožto historii, význam, typy a podobně.

Prsten patří do kategorie šperků, které na mužích i ženách zdobí nejvíce prsteníček. Jeho výroba je z drahých kovů - nejčastěji se používá stříbro, zlato, ocel. Většina prstenů bývají často ozdobeny různými ornamenty či drahými kameny. Nejoblíbenějším se stal briliant - neboli zbroušený diamant - u kterého nejvíce zakotvila většina žen.
Kořeny prstenů sahají až do dávného Řecka, kdy prsteny měly připomínat hrdinství Titána Prométhea ( kniha Odpoutaný Prometheus ) Proč? Titán Prometheus pro lidi ukradl oheň, kvůli tomu byl potrestán a přikován ke skále. Nakonec ho hrdina Héraklés osvobodil a za svůj čin musel nosit na prstě kovový článek řetězu.

Prstenů je celá řada. Existuje mnoho různých dělení. Snubní prsten, zásnubní prsten, růžencový prstýnek - označuje modlitbu růžence, pečetní prsten - symbolizuje osobní postavení k potvrzení autenticity, absolventský prsten - označuje absolventa určité školy, rybářský prsten - užívá jej papež, či prsten označující čistotu - sexuální abstinence člověka věřícího v křesťanství až do svatby. V následujícím odstavci vám představím prsteny snubní.

Snubní prsteny symbolizují svazek manželský. Pokud vás čeká plánovaná svatba a uvažujete o výběru prstenů, pár typů vám ráda poradím.

- Dáváte přednost jednoduchosti, minimalismu a sofistikovanosti? Doporučuji vám tento dámský snubní prsten z chirurgické oceli doplněn kamínkem. Pokud se nejedná o vaši představu, na stránce si počet a uspořádání kamínků můžete zvolit
Dámský ocelový snubní prsten RZ04045
- vztahuje se i na kombinaci matných a lesklých ploch, či šířka. Z výběru vám mohu doporučit také dámský snubní prsten z titanu ozdobený sedmi kamínky.
Dámský titanový snubní prsten TTN3002
Na výběru záleží hlavně váš vkus, a pokud jste si z těchto dvou nevybrali, navštivte stránku, kde šperky zakoupíte za nízké ceny.
 


Komentáře

1 Alena | E-mail | Web | 7. října 2013 v 9:17 | Reagovat

Prsteny na obrázcích jsou velmi moderního designu. Líbí se mi, ale spíše bych si je dokázala představit jako prsten na normální nošení, nikoliv jako snubní prstýnek. I když na stranu druhou je pravda, že teď vídám hodně podobných snubáků.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama