Bez vydatné snídaně nezhubneš!

22. srpna 2011 v 7:59 | Annette Krubner |  MY ARTICLES
Že je snídaně zbytečná? Kdepak. Snídaně je nejzákladnější jídlo dne a když se podcení, tělo nemusí fungovat tak, jak by mělo. Chceš zhubnout? Bez vydatné snídaně prostě nezhubneš!
Nedávej na to, že se snídat nemusí a tělo si s tím pohraje samo. Když se ráno nenajíš, organismus šetří na energii a tím se zpomaluje metabolismus. Chceš snad mít problémy na celý svůj život? Snídaně vypadají různě. Někdo preferuje sladkou verzi, někde ovšem slanou. Pečivo, máslo, slanina, vajíčka nebo marmelády. Je pravdou, že snídaně se skládá také z časových možností, člověk, který ráno vstává v šest a má necelou půl hodinu se připravit do práce, si nestihne dopřát pořádnou vydatnou snídani.. Zkrátka snídaně má zásadní dopad na lidské zdraví. Jak už jsem řekla, konzumování vydatné snídaně snižuje šanci pro obezitu. Snídaně nezávisí jenom na tom, co ti chutná, ale i na složení potravin. Každá snídaně by měla dodat do těla aspoň dvacet procent denní energie. Neměly by se snídat tučné produkty obsahující mnoho sacharidů a nasycených tuků, které škodí zdraví a zároveň ti dodají méně energie. Buchta s mákem a kakao? Co vyzkoušet něco méně těžkého a přitom vydatného do našeho těla plné energie?
Nesnídáš? O to větší máš chuť na oběd nebo v horším případě na večeři. Člověk vynechávající snídani se o to více večer přejídá samými nezdravými pokrmy, které tělu nejenom škodí, ale zároveň si ukládá ten špatný tuk. Tím více máš pak naměřeno k obezitě. To dopadá i na psychiku.
Nápoje bez cukru, zdravé sacharidy, zdravý tuk, vláknina a nízkotučné bílkoviny - zásadní typy jídel. Jak si dopřát zdravou, chutnou a vydatnou snídani pro tvoje tělo a přitom miluješ sladké? Potřebuješ k tomu jenom čtyři zásadní ingredience: cottege sýr a tři různé ovoce podle tvého výběru. Já preferuji mandarinku, banán a hroznové víno, i když jahody nebo nektarinky také nejsou špatné. Pokud jsi spíše na slané, celozrnný toastový chleba, sýr a pár druhů zeleniny nejsou k zahození. Po všech snídaní se budeš cítit plná energie, fit a budeš pozitivněji naladěná na začínající nový den.
Zdravá snídaně
zdroj: Krasna.cz
napsala: Annette Krubner
 


Aktuální články

Reklama